شرکت مهندسی نانو آداک

طراحی و ساخت، تأمین مواد و تجهیزات

طراحی و ساخت، تأمین مواد و تجهیزات

به وب سایت شرکت مهندسی نانو آداک خوش آمدید
شرکت مهندسی نانو آداک

آدرس :
دفتر فروش: تهران، بلوار کشاورز، نیش خ 16 آذر، مجتمع فناوری الزهرا، واحد 504
تلفن تماس : 02188962035
(شنبه تا چهارشنبه، ساعات 9 الی 17:30)
کارخانه : شاهدشهر، شهرک لاله، انتهای خیابان صنعت 1، بحر کانال آب، پلاک 12
تلفکس: 02186052907
موبایل : 09360980330
سامانه ی پیام کوتاه : 02188962035
Email : Nanoadaktrading@gmail.com
اینستاگرام : nanoadak@

crisp

مدیرعامل شرکت مهندسی نانوآداک:

باید دغدغه مان پژوهش و تحقیق در جهت تولید باشد نه صرفا تولید محتوا 

لطفا خودتان را معرفی کنید و سپس سوابق خود را شرح دهید ؟
حمید طایفه کاظمی هستم فارغ التحصیل رشته ی نانو فیزیک و مدیرعامل شرکت مهندسی نانوآداک، از سال 1385 در کنار تحصیل فعالیت خود را در زمینه ی تجهیزات نانو و سیستم های خلأ آغاز کردم و مفتخرم که بعد از گذشت یک دهه با کسب تجارب بسیار و با شعار "پیشرو در تولید و ساخت تجهیزات با کیفیت ایرانی" امروز در خدمت صنعت و تجهیزات آزمایشگاهی کشور می باشم.

مهندسی نانو آداک از چه زمانی تاسیس شد لطفا در این خصوص توضیح دهید؟ هسته ی اولیه ی شرکت مهندسی نانو آداک در سال 1393 آغاز به کار کرده و به عنوان یک شرکت فناور رشدی در مرکز رشد دانشگاه تهران و در ساختمان نانو مستقر گردید. پس از 2 سال فعالیت و بالغ شدن از مجموعه ی مرکز رشد مستقل شده و با تجهیز کارگاه ساخت و تولید در جهت نیل به اهداف شرکت فصل جدیدی از فعالیت های این شرکت آغاز گردید. تولید دستگاهها، تجهیزات و ادوات با  کیفیت بالا و قیمت مناسب و ارائه ی خدمات و راهکارهای فنی و مهندسی به صنعت از جمله ی فعالیت های امروز شرکت می باشد.

زمینه فعالیت شرکت را بیان کنید ؟ شرکت مهندسی نانو آداک در زمینه ی طراحی و تولید سیستم های خلأ،  انواع مخازن خلأ و فشار، ادوات و تجهیزات مرتبط با خلأ و سیستم های تست از جمله سیستم تست سنسورها و آنالیزورهای گازی فعالیت میکند. از جمله محصولات جدید تولیدی شرکت میتوان به  انواع ولوهای دستی و الکتروپنوماتیکی زاویه ای بیلوزدار خلأ بالا، ولوهای پروانه ای خلأ در دو استاندارد ISO  و JB و شیر برقی سلونوئیدی  اشاره کرد.

شرکت تا چه حد توانسته به کار صنعت و تجهیزات آزمایشگاهی بیاید ؟ در طول مدت فعالیت، تمامی تلاش مجموعه ی ما در جهت نیل به کیفیت بالا و پشتیبانی مناسب و ارائه ی راهکارهای مفید به صنعت و تجهیزات آزمایشگاهی بوده است، در همین راستا از سال های آغاز ثبت این شرکت، پروژه های موفق و متعددی برای صنایع مختلف کشور و همچنین مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی انجام داده ایم که بر تجارب ما جهت ورود به عرصه ی تولید محصولات افزوده است و امروز با افتخار میتوانیم محصولاتی با کیفیت قابل رقابت با نمونه های خارجی و قیمت های بسیار مناسب تر به مشتریان خود ارائه نماییم.

باتوجه به اینکه سال 98 سال رونق تولید نام گذاری شد، در این خصوص توضیح دهید ؟ بنده به شخصه از نامگذاری سال 98 با عنوان رونق تولید بسیار خوشحال شدم چون مصادف شد با ورود ما به عرصه ی تولید، امیدوارم سال 98 تمامی شرکت ها عزم خود را جهت تولید بیشتر و با کیفیت تر جزم نموده و در جهت خودکفایی کشور قدم های جدی برداشته شود. قطعا این اتفاق بدون حمایت دولت و سیاستگذاری درست و حساب شده به دست نخواهد آمد.

باتوجه به مشکلات ارزی که وجود دارد بفرمایید با چه مشکلاتی روبرو شده اید؟ بسیار مفتخریم که توانستیم در سال 97 دو دستگاه از  محصولات شرکت را با عنوان "سیستم تست سنسورهای گازی" به دانشگاه های دولتی کشور امارات صادر نماییم. این اتفاق بعد از پیگیری های بسیار و رفع مشکلات متعددی که بر سر راه صادرات بود، انجام شد که یکی از مهمترین آن ها بحث انتقال ارز و تبادلات مالی بود که البته در حال حاضر هم رفع نشده است. همچنین ، مشتریانی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و هند داشتیم که متاسفانه بدلیل همین مشکلات از دست دادیم.

دغدغه تولیدکنندگان در حال حاضر چیست ؟ معتقدم مهمترین دغدغه میتواند عدم ثبات اقتصادی و نوسانات قیمت ارز باشد که در حال حاضر در کشور با آن مواجه هستیم و این مشکل میتواند به صنعت نوپای تجهیزات آزمایشگاهی لطمات جبران ناپذیری وارد نماید. تغییر روزانه ی قیمت مواد اولیه و افزایش هزینه های جاری و بالاسری شرکت ها در تولید، مشکلات مالیاتی و بیمه ای و عدم حمایت مناسب و کافی از طرف ارگان های مربوطه از جمله مشکلات امروز تولید کنندگان در این صنعت می باشد، البته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این راستا اقدامات ارزنده ای صورت داده که شایسته ی  تقدیراست اما قطعا کافی نبوده و نیاز هست تا سایر ارگان های مربوطه از جمله وزارت صنایع، سازمان مالیات، سازمان تأمین اجتماعی و ...  نیز به کمک تولیدکنندگان آمده و با ارائه ی خدمات تشویقی و تخفیفی و حمایت های همه جانبه باعث رونق تولید شوند.

اگر مسئله مهمی وجود دارد که پرسیده نشده، لطفا خودتان مطرح بفرمایید ؟ ما نیاز داریم تا به  سمتی پیش برویم که تولید در کشور به صرفه تر و پرسودتر از واردات باشد. باید دغدغه مان پژوهش و تحقیق در جهت تولید باشد نه صرفا تولید محتوا یا مقاله، اگر بتوانیم سختی ها و مشکلات متعدد تولید را مرتفع کرده و با دنیا پیش برویم قطعا آینده ی بهتری پیش رو خواهیم داشت و سهم بیشتری از اقتصاد جهانی نصیب ما خواهد شد. امروز تولیدکننده مظلوم تر از دیروز است و نیازمند حمایت همه جانبه است، ما در شرکت مهندسی نانو آداک به خودمان ثابت کرده ایم که صادرات  تجهیزات های تک در شرایط بسیار سخت امروز، محال نبوده و امکانپذیر است و تمام مشکلات قابل پیگیری و حل شدن است.ما تمام عزم خود را جزم کرده ایم تا پیشرو در ساخت و تولید تجهیزات با کیفیت ایرانی باشیم و در همین راستا تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

سخن پایانی  ؟سخن پایانی من به دانش آموزان و دانشجویانی است که میخواهند وارد مسیر پژوهش و کارآفرینی شوند و تابوی پشت میز نشینی را بشکنند و قدم در راهی سخت بگذارند، توصیه می کنم با علم، خلاقیت و ایده ی مناسب وارد این عرصه شوند و جذب سرمایه کنند و رشد کنند و  از سختی ها نهراسند که قطعا نیرو  و جسارت جوانی به کمکشان خواهد آمد و موفقیت از آن آنها خواهد بود.